Feed on
Posts
Comments

Sommarlovet är över

Ja, nu är sommarlovet över, eller ja inte för barnen ännu, det är ännu nån vecka till kvar. Men vi som arbetar inom skolans värld återvänder ju tidigare för att fixa allt det adminsitrativa som behövs innan terminen drar igång på allvar.

Det har varit skönt med långledigt, men nu är jag taggad att jobba! Synd bara att det vackra vädret kom lagom tills semestern var slut!

Men nu är det helg och solen skiner ute, så får väl passa på att vara ute så mkt som möjligt, nu när det går! Ska grilla ikväll, ett par vänner kommer förbi är det tänkt. Ska bli gott och sedan ska det bli kul, för två av vännerna var det länge sedan jag träffade!

Att umgås med vänner och underhålla vänskapen är viktigt tycker jag! Kan man inte ses ofta så är det viktigt att iaf höra av sig och bara kolla läget ibland, så se till att ni gör det med era vänner med 🙂

grill-986

(Visited 149 times, 1 visits today)

Leave a Reply